Demi je patnáct. Žije s rodiči na předměstí australského města. Sní své sny a nic jí neschází. Jednoho dne se ale vše změní a Demi si musí zvykat na novou školu, najít si nové kamarády, a dokonce se naučit nový jazyk a poznat novou kulturu. Kniha Šepot je o objevování sebe sama a svého místa v životě. Vypráví o hledání, odvaze, přátelství a první lásce a o tom, že neexistuje situace, v níž by nám život přestal nabízet smysluplné možnosti. A také že věci často nejsou takové, jak se na první pohled zdají…

Chrissie Keighery-Perry je uznávaná australská spisovatelka, která napsala více než třicet románů především pro děti a mládež.

Kniha Šepot byla nominována na cenu australského premiéra (Australian Premier’s Book Awards).


přeložila Marie Doležalová, brožovaná, 248 stran, 13 × 20 cm, 2016


Recenze z médií

Ukázka z médií


Ukázka

Zdálo se mi, že máma a já jsme v autě a propadáme se do písku. Snažila jsem se otevřít dveře, okno, cokoliv, abych se dostala ven. Ale písek byl všude kolem nás a nic v autě nefungovalo. Když jsem si uvědomila, že zemřeme, cítila jsem, jak se mě zmocňuje panika. A zatímco jsem lapala po vzduchu, máma se otočila ke mně na zadní sedadlo. „Uklidni se, Demi,“ řekla tím svým rozumným hlasem, „dostaneme se z toho.“ Ale neexistoval žádný způsob, jak se dostat ven, a písek se stále sypal. Potom jsem najednou byla volná. Letěla jsem vzduchem a znovu mohla dýchat, a když jsem se podívala dolů, viděla jsem provázek, který vedl z mého těla k tátovi, malé tečce na zemi. Jako bych byla drak, kterého pouští. Stáhl mě k sobě a já přistála v úzké nemocniční posteli.